Czemu kierując swoją firmą warto też posiadać stronę internetową, w jaki sposób można ją postawić w internecie.

Czemu kierując swoją firmą warto też posiadać stronę internetową, w jaki sposób można ją postawić w internecie.

Kierując swoją firmą trzeba również zadbać o jej należytą promocję. Aktualnie coraz ciężej obyć się przy tym bez istnienia w internecie, dlatego też bardzo duże znaczenie będzie miało posiadanie własnej strony. Jeżeli nawet miałaby to być najprostsza z najważniejszymi informacjami, to ważne żeby ona po prostu funkcjonowała.

Klienci coraz częściej zaczynają bowiem poszukiwać informacji nie w telefonicznych książkach, lecz w wyszukiwarkach czy katalogach internetowych, i jeżeli jakiejś firmy tam nie będzie, to i może mieć ona sporo mniej klientów. Już posiadanie wizytówki umożliwi dodanie jej do wielu branżowych katalogów, a co za tym idzie na dotarcie do tej grupy odbiorców, jacy w taki sposób właśnie poszukują informacji. Sporo firm ma bardziej rozbudowane strony, przykładowo one zawierają szczegółowe spisy towarów, umożliwiają rejestrację zamówień czy zakupy w internetowym sklepie. Naprawdę dużą popularnością cieszy się także promowanie przy pomocy mediów społecznościowych, tego typu akcje także bardzo pomagają w zwiększaniu liczby klientów.

fotografijka - biznes
Napisał: Roberto Nieves
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ale swoją internetową stronę może uruchomić w zasadzie każdy, szczególnie że ogólne koszty naprawdę nie są duże. Przede wszystkim będzie potrzebna domena, to znaczy adres, pod którym widziana będzie strona. Do wyboru jest mnóstwo rozszerzeń, w przypadku naszego kraju największym zainteresowaniem cieszą się domeny com, eu i pl. Jednak adres nie będzie tożsamy z obecnością strony w sieci, bowiem wszystkie pliki muszą gdzieś fizycznie być umieszczone. Do tego będzie właśnie służył hosting ssd, czyli miejsce na jakimś serwerze, na którym umieszcza się całą stronę, i do jakiego następuje przekierowanie z nazwy strony.

Mając do użytku jakiś dobry kreator www można coś interesującego stworzyć, a jeżeli będzie taka potrzeba, to złożyć zamówienie na wykonanie serwisu w jednej z wielu firm zajmujących się takimi usługami.

Na zakończenie powinno się przypilnować tego, żeby na stronie coś ciekawego się znajdowało. Obecnie nawet nie posiadając żadnej wiedzy o programowaniu można zrobić i umieścić w sieci ciekawą stronę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:28:04