Co jest niezbędne do tego, aby utworzyć swoją stronę w internetowej sieci.

Co jest niezbędne do tego, aby utworzyć swoją stronę w internetowej sieci.

Aktualnie posiadanie swojej strony internetowej nie jest żadnym problemem ani też nie będzie się wiązało z jakimiś dużymi wydatkami. W praktyce niezbędne są do tego trzy elementy i można już być widocznym w sieci dla całego świata. Pierwszy taki element to domena, to znaczy adres internetowy pod jakim strona będzie działać. W Polsce najpopularniejsze będą domeny z końcówką pl, ale inne też się cieszą dość dużym zainteresowaniem.

usługi - internetowa strona
Napisał: Victor van Werkhooven
Na podstawie: http://www.flickr.com
Domeny nie są kupowane na stałe a tylko dzierżawione, z tego też powodu należy je co rok odnawiać. Lecz nie są to jakieś wielkie wydatki, ponieważ w zależności od firmy cena za przedłużenie będzie wynosić około stu złotych. Jednak samo zarezerwowanie domeny nie pozwoli jeszcze na wyświetlenie strony, bo należy jej zawartość gdzieś fizycznie umieścić. Do tego służy hosting stron, to znaczy dedykowane miejsce na serwerze widocznym w sieci. Tego typu hosting łączy się z domeną, a po umieszczeniu na nim plików strona zostanie wyświetlona wszystkim, jacy ją będą odwiedzać.

Mając już swój hosting oraz domenę trzeba pomyśleć o kolejnym elemencie, to znaczy zawartości serwisu. Do tego celu dostępnych jest wiele narzędzi i technologii, a wszystko będzie sprowadzone do tego, aby ostatecznie wysłać do przeglądarki kod HTML, w oparciu o który zostanie wyświetlona odpowiednia strona. Jeśli ktoś będzie chciał, to samodzielnie może przygotować stronę od samego początku, choć jest to zajęcie dość czasochłonne i dość żmudne. Skorzystać także można z jakiś narzędzi pomagających w projektowaniu stron, tego typu narzędzi jest dużo dostępnych na rynku. Można też pójść w inną stronę i skorzystać z gotowych systemów CMS, za pomocą których można zrobić projekt i zrealizować swój serwis bez konieczności znania programowania. Niezwykle dużym zainteresowaniem cieszy się na przykład hosting wordpress, na którym już od razu otrzymuje się kompleksowe środowisko tej najpopularniejszej na świecie platformy blogowej.

Aby zbudować swoją internetową stronę starczy poszukać jakiejś oryginalnej skórki, poustawiać wszystkie parametry i przy pomocy wygodnego edytora wprowadzić całą zawartość(strona www).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:24:27