By impreza była pierwszorzędna...

By impreza była pierwszorzędna...

Organizowanie wszelkiego rodzaju imprez to wymagające wyzwanie. Należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Opłaca się zacząć przygotowania jak najwcześniej.

Internet - odbitka
Napisał: Ministério da Ciência, Tecnologia, Inovações e Comunicações
Na podstawie: http://www.flickr.com
imprezy firmowe to na pewno jedne z najmocniej lubianych. Zazwyczaj szefowie firm robią ze dość rzadko, lecz za to z pompą. Odbywają się z okazji przykładowo rocznicy działania firmy, Bożego Narodzenia oraz końca roku. Szczególnie podczas lata osoby, dla których zawodem jest organizacja imprez plenerowych mają mnóstwo pracy. Piękne okoliczności przyrodnicze, jakie możemy obserwować już od maja sprawiają, że zachciewa nam się pikników, grillów, zabawy pod gołym niebem. Wspaniała pogoda uprzyjemnia każdą zabawę. Właśnie z tego powodu imprezy firmowe tak często planowane są w czasie lata. Wspólne spożywanie posiłków na dworze ma znacznie bardziej luźny charakter aniżeli sztywne siedzenie w restauracji. Ponadto dobrze czasem przespacerować się z osobami, z jakimi na co dzień pracujemy. W lokalu nie jest to zbytnio możliwe. Z tego powodu organizacja imprez plenerowych to zagadnienie, jakim interesują się wszyscy, który dbają o sprawy pracownicze. Jednakże zaplanowanie takiej imprezy wcale nie jest łatwe.

Odpowiednia organizacja to planowanie wszystkiego na spokojnie i przemyślenie wszelkich scenariuszy: co w wypadku, gdy pogoda nie dopisze, gdy przybędzie więcej ludzi niż planowano, gdy coś mocno nie wyjdzie, gdy coś nawali. Zawsze należy być przygotowanym na czarny scenariusz, a nawet więcej – wiedzieć, w jaki sposób poradzić sobie z niesprzyjającymi sytuacjami. Wymyślając taką imprezę trzeba mieć otwartą głowę, zwłaszcza jeżeli planujemy imprezę na dworze, bo może wydarzyć się tam o wiele więcej nietypowych sytuacji aniżeli w lokalu. Jednak prawdziwa sztuka polega na tym, aby umieć z wszelkiej takiej sytuacji wychodzić obronną ręką. Aby tak było trzeba naprawdę dobrze przemyśleć wszelkie dopuszczalne scenariusze. Bardzo istotne jest również, by wtedy, kiedy obrót spraw będzie dla nas zaskoczeniem nie zareagować z przesadnym przerażeniem: podstawa to zachowanie trzeźwego umysłu. Każdą imprezę da się uratować, trzeba jednakże podejść do tego na spokojnie. Dobrze jest korzystać z profesjonalistów z tej branży.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:28:04