Skuteczny program do robienia map numerycznych jest niezbędny w każdej spółce geodezyjnej, jeśli pragnie ona być konkurencyjna

Skuteczny program do robienia map numerycznych jest niezbędny w każdej spółce geodezyjnej, jeśli pragnie ona być konkurencyjna

Firmy geodezyjne muszą mieć najnowsze oprogramowanie, które pozwala na robienie dokładnych numerycznych map ewidencji terenów i domów. Jest ono niezbędne, jeżeli spółka chce sprawnie funkcjonować oraz znaleźć nowych klientów.

sprzęt - tableau
Napisał: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie: http://www.flickr.com
W Necie odnajdziemy bardzo dużo rozmaitych aplikacji, które pozwalają na wykonywanie precyzyjnych map numerycznych. Niezwykle powszechnym jest mapa sg. Polscy specjaliści używają go od parunastu lat i bardzo chwalą jego możliwości. Z jego pomocą da się opracować wszystkie niezbędne informacje pomiarowe. Mapa SG ma też kilkaset przydatnych poleceń, które znacząco usprawniają redakcję mapy. Są wśród nich m.in.: przenumerowanie punktów, wymiarowanie rysunku, transformacja rysunku pomiędzy układami i wiele innych. Bardzo wielu specjalistów uważa, iż Mapa SG to jeden z najlepszych oraz najłatwiejszych w obsłudze programów dostępnych w sprzedaży. Pracuje on w systemie GStarCAD, jest zatem dość podobny do AutoCADa, co znacznie uprości zmianę platformy. Obsługa także okaże się intuicyjna.

Od dobrego oprogramowania zależy czy niezbędna w geodezji mapa numeryczna będzie precyzyjna. Dlatego też należy kupować do firmy jedynie najlepsze programy, które posiadają pozytywne oceny. Trzeba zaznaczyć, iż taka mapa występuje w formie elektronicznej, a zatem niezwykle łatwo będzie nanosić na nią wszelkie niezbędne korekty, co jest dość trudne w przypadku analogowych map. Mapa numeryczna może być wykonana na kilka różnych sposobów. Po pierwsze w oparciu o pomiary geodezyjne, ale ważną rolę pełnić mogą także metody fotogrametryczne. Owe mapy dzielimy na wektorowe oraz rastrowe. Te ostatnie posiadają wiele zalet, jednak trzeba sporo miejsca na dysku, by je przechować. Dlatego powszechniejsze są mapy wektorowe.

Mapy numeryczne są niezmiernie komfortowe dla fachowców. Łatwo je aktualizować oraz może korzystać z nich w tym samym czasie dużo osób. Z łatwością da się również znaleźć na nich potrzebne informacje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:25:02