Poznaj piękno Kaukazu - czyli kilka pomysłów na ciekawy urlop w niezwykłym miejscu

Poznaj piękno Kaukazu - czyli kilka pomysłów na ciekawy urlop w niezwykłym miejscu

Polacy pokochali podróże, co widać co roku, przede wszystkim podczas okresu wakacyjnego ale i nie tylko. Zwiedzamy coraz więcej miejsc na całym świecie, jednak w topie najczęściej odwiedzanych państw wciąż jest Grecja czy też Turcja lub Hiszpania. Jednakże w ostatnich latach widać całkiem wyraźny wzrost zainteresowania państwami, które dotychczas nie były zbyt chętnie odwiedzane przez naszych rodaków.

podróż - rzut
Napisał: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com
wizja - podróż
Napisał: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z takich krajów jest Gruzja, w której pozostaje ciągle wiele do odkrycia. Większość ludzi, którzy udają się pierwszy raz do tego kraju nie zdaje sobie do końca sprawy czego można oczekiwać. Tymczasem już po samym powrocie oczarowani urokiem Gruzji mówią, że będą chcieli tam na pewno wrócić. Jedną z rzeczy, które urzekają w tym państwie jest na pewno mieszanka kultur i wpływów azjatyckich oraz europejskich, gdyż Gruzja jest położona właśnie na pograniczu tychże dwóch kontynentów. Kraj ten odznacza się wspaniałą przyrodą jak i pięknem górskich szczytów, rzek oraz cudownych dolin. wycieczki do gruzji stają się więc z oczywistych przyczyn coraz bardziej wybierane. Państwo to przyciąga sporą liczbę odwiedzających, jacy mogą tutaj znaleźć coś, co z całą pewnością ich zainteresuje. Kraj ten jest idealnym miejscem na długie, piesze wycieczki bądź też trekking. Z całę pewością możemy powiedzieć, że jest to kraj kontrastów - z jednej strony jesteśmy w stanie cieszyć się dziką przyrodą a także niezwykłą kulturą, z drugiej możemy obserwować dynamicznie miasta takie jak Tbilisi a więc stolica państwa, bądź też Batumi. Jeżeli chodzi zatem o kraj jakim jest gruzja zwiedzanie może mieć przeróżny charakter w kontekście tego, co nas wyjątkowo pociąga. Warto zwrócić uwagę na fakt, o którym wspominają wszyscy ci, którzy odwiedzili ten wspaniały kraj, a mianowicie na niezwykłą gościnność mieszkańców. Większość Gruzinów jest szalenie otwarta i serdeczna dla odwiedzających. Co powszechnie wiadome, Gruzini nie ukrywają swej sympatii dla mieszkańców naszego kraju.

Do Gruzji możemy wybrać się na własną rękę, jednak bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług danego biura podróży bądź też przedsiębiorstwa, jakie organizuje wyjazdy w te zakątki Europy. Takim sposobem będziemy mieć pewność, iż wszystko będzie przygotowane na wysokim poziomie. Co więcej, będziemy mogli wykorzystać wiedzę przewodników oraz organizatorów odnośnie tego, co warto zwiedzić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:25:00