Jak możemy zabezpieczyć swój dom przed niepowołanymi osobami? Jakie urządzenia nam w tym pomogą?

Jak możemy zabezpieczyć swój dom przed niepowołanymi osobami? Jakie urządzenia nam w tym pomogą?

Wszyscy, którzy posiadają własny dom jednorodzinny zwracają uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Nie jest to dziwne gdyż w bloku aż tak nie musimy się o takie rzeczy martwić, gdy chodzi o wolnostojacy dom już bardziej trzeba zwrócić na to uwagę. Tu musimy sami zadbać o własny dobytek jak i bezpieczeństwo najbliższych. Co może nam w tym pomóc?

Monitoring
Dużo w tej kwestii można uzyskać dobrym monitoringiem. Sporo ludzi uważa, iż udawane kamery już potrafią przegonić ewentualnych złodziei. Na pewno część takich osób odstraszą natomiast nie można mieć pewności, że aby faktycznie wszystkich. Dlatego lepiej zainwestować w coś profesjonalnego. Nawet po to by na wypadek włamania do domu posiadać solidne dowody. A te na pewno dadzą nam rejestratory IP. Są to samodzielne urządzenia, które zapisują nagrania z kamer działających na przykład w sieci LAN. Nie trzeba tutaj w ogóle mieć komputera. Jest to niesamowicie wygodny jak również profesjonalny system. Spokojnie odnajdziemy takie urządzenia, które obsługują kilka kamer. Można w taki sposób uzyskać pełny obraz z całej posesji.

Internet - marina
Napisał: Mike Licht
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jakimś zabezpieczeniem będzie z pewnością zainwestowanie w dobre ogrodzenie. Posesję możemy ogrodzić płotem, jaki trudno jest sforsować. Wiadomo, że zwykłą siatkę łatwo jest przeciąć, natomiast wysoki mur, a do tego taki, na jaki ciężej jest się wspiąć, będzie już trudno pokonać. Dużo da profesjonalna automatyka do bram. Spowoduje, że będzie możliwość większej kontroli nad tym jakie osoby wpuszczamy na posesję. Gdy dodać do tego wideofon uzyskamy całkiem dobry sposób na to by zabezpieczyć swoją posesję przed ludźmi o złych intencjach.

Dobrze jest pomyśleć z pewnością nad zatrudnieniem firmy ochroniarskiej. Sporo prywatnych osób taką umowę podpisuje. Nie jest to już obecnie nic zaskakującego. W ten sposób mamy stale kogoś, do kogo można zadzwonić kiedy jest taka potrzeba by pomógł nam na wypadek faktycznego zagrożenia lub też skontrolował stan posesji kiedy wydaje nam się, że coś niepokojącego się dzieje. Warto przeznaczyć dodatkową kwotę pieniędzy właśnie na takie usługi, by czuć się bezpieczniej we własnym lokum. Szczególnie jak mamy dużo drogich sprzętów albo innych kosztowności, jakich rzecz jasna nie chcielibyśmy stracić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:25:01