Dlaczego warto mieć album rodzinny?

Dlaczego warto mieć album rodzinny?

Album rodzinny to dla wielu rodzin bezcenna pamiątka przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jest on swego rodzaju i pozwala zachować najważniejsze chwile i momenty.

Cyfrowe odbitki
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Atrakcyjna i drogocenna pamiątka
Założenie rodzinnego albumu ma bez wątpienia sporo zalet. W aktualnych czasach, gdy popularne są aparaty cyfrowe, a wysokiej jakości zdjęcie można równie dobrze wykonać z udziałem telefonu komórkowego, sztuka fotografowania odchodzi powoli w zapomnienie. Ponieważ nie używamy kliszy, a samo zdjęcie możemy w mig zobaczyć na ekranie, coraz rzadziej decydujemy się na wywołanie fotografii. A szkoda – przechowywanie cennych fotografii pamiątkowych na dysku komputera jest dosyć ryzykowne, ponieważ wystarczy wirus czy też awaria sprzętu, aby na zawsze je utracić. Wywołując zdjęcia w zakładzie fotograficznym mamy pewność, że tego typu pamiątki nie przepadną. Warto także drukując zdjęcia zrobić w paru egzemplarzach, aby w razie potrzeby móc przekazać je innym członkom rodziny. Warto przy tym zaznaczyć, że stworzenie rodzinnego albumu może być idealnym prezentem dla rodziców z okazji rocznicy ślubu – umieszczenie w nim zdjęć z kluczowymi dla rodziny wydarzeniami na pewno będzie wyjątkową pamiątką.

Co brać pod uwagę?
Odbitki cyfrowe są udostępniane obecnie w każdym zakładzie fotograficznym, a zamówienie można składać nawet z wykorzystaniem internetu – wystarczy jedynie wysłać odpowiednio spakowany plik zawierający fotografie. Jeśli do albumu zechcemy dodać zdjęcia pamiątkowe z dawnych lat, także nie będzie z tym żadnych problemów, gdyż możemy sięgnąć po reprodukcję fotografii. Nawet jeśli będzie ona w jakiś sposób zniszczona, umiejętny specjalista z pewnością będzie umiał takie zdjęcia odbitki stosownie odnowić. Wybierając album weźmy pod uwagę jakość jego wykonania – powinien być solidnie szyty, żeby wytrzymał przez wiele lat i zachował się dla przyszłych pokoleń.

Możemy zdecydować się na wersję, gdzie odbitki cyfrowe będą wklejane, albo wkładane do specjalnych kieszonek. Pamiętajmy, żeby umieszczone w albumie rodzinnym zdjęcia podpisywać na odwrocie – w ten sposób nikt nie będzie miał problemów z rozpoznaniem osób znajdujących się na zdjęciu nawet po upływie wielu lat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:36:12