Czemu videokonferencje cały czas stają się coraz popularniejsze, krótki opis ich możliwości.

Czemu videokonferencje cały czas stają się coraz popularniejsze, krótki opis ich możliwości.

Współczesne rozwiązania technologiczne dają naprawdę dużo możliwości jeśli chodzi o komunikację ludzi na całym świecie. Kilkadziesiąt lat temu rewolucję zrobiły telefony pozwalając na swobodne rozmowy z innymi osobami, kolejne przełomy miały miejsce w momencie upowszechnienia się internetu.

firma - stykówka
Napisał: Solamente Itan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tu także dość szybko pojawiła się możliwość transmisji głosu w formie cyfrowej, a od kiedy dostępne są łącza o dużej przepustowości, to także i obrazu. Bardzo szybko te techniczne nowinki zaczęły być używane przez biznes, każda możliwość ograniczenia czasu albo kosztów potrzebnych na realizację jakiś projektów jest bardzo mile widziana. Na rynku pojawiać się zaczęły pierwsze programy do prowadzenia videokonferencji, i zostały one niezwykle pozytywnie przyjęte. Zamiast delegować swoich pracowników w dalekie podróże służbowe wystarczyło załączyć komputer lub laptop, uruchomić odpowiednie oprogramowanie i już można było rozmawiać z ze współpracownikami czy klientami nawet z innego kraju. Zalety tego typu narzędzi są tak duże, że coraz chętniej się je wykorzystuje, co z kolei napędza ich intensywny rozwój.

Oferowane aktualnie systemy telepresence będą dawać znacznie większe możliwości, niż narzędzia sprzed kilku lat. W pierwszej kolejności zapewniają bardzo wysoką jakość komunikacji, w tej chwili największym ograniczeniem zaczyna być nie używany sprzęt, a możliwości łączy. Lecz dynamiczny postęp także w tej kwestii sprawia, że coraz częściej i to przestaje być jakąś dużą przeszkodą. Kolejna rzecz to rozwój narzędzi do zespołowej pracy, dzięki którym nie tylko jest możliwość samej rozmowy, ale także zaawansowanej pracy nad jakimś projektem. Zresztą widać coraz bardziej, że zmiany idą właśnie w stronę możliwości wspólnej pracy z różnych miejsc, i coraz więcej rozwiązań będzie pozwalała na tego typu rzeczy. Rzecz jasna w niejednym przypadku zwykła videokonferencja, oparta wręcz o darmowe rozwiązania w zupełności wystarczy.

Lecz technologiczny postęp cały czas idzie w przód i niewykluczone, że już za niedługi czas będzie można oglądać rozmawiające osoby w trójwymiarze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:25:02