Aktualnie rynek pracy wymaga od nas rozeznania się w konkretnym zakresie, jak również znajomości języków obcych – warto się uczyć

Aktualnie rynek pracy wymaga od nas rozeznania się w konkretnym zakresie, jak również znajomości języków obcych – warto się uczyć

Nauka języka obcego jest aktualnie nie tylko popularna, ale i obowiązkowa, biorąc pod uwagę nasz rodzimy system edukacyjny. Oczywiście nie musi być jedynie elementem dodatkowym, ale wiązać się z wykonywaniem konkretnego zawodu w przyszłości.

fotka - firma
Napisał: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Na podstawie: http://www.flickr.com
migawka - firma
Napisał: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zawodów, gdzie język obcy jest wymagany jest w praktyce wiele. Część z nich opiera się już w podstawie na znajomości języka i jest to chociażby praca tłumacza. Jego rolą jest przekładanie tekstów z języka obcego na rodzimy i odwrotnie, jak również popularne tłumaczenie symultaniczne, czyli takie, w jakich specjalista przekłada od razu wypowiedź na obcy język. Praca tego typu może być niezwykle ciekawa i interesująca, szczególnie, jeśli może być realizowana w różnych miejscach. Tłumacze ustni muszą być niezwykle elastyczni i często muszą wykonywać ją będąc w rozjazdach, co ma oczywiście swoje plusy, jeżeli możemy przy okazji odwiedzić nowe, ciekawe miejsca.

Innym zawodem, w którym znajomość języka obcego jest jak najbardziej potrzebna jest na przykład stewardessa albo hostessa promująca produkty marki za granicą. Stewardessa ma na co dzień kontakt z klientami , którzy się obcym językiem, dlatego winna znać go w jak najlepszym zakresie. Z kolei hostessy warszawa również muszą umiejętnie władać językiem obcym, oczywiście po to, żeby móc jak najlepiej zareklamować produkt i odpowiedzieć poszczególnym klientom, na wszelkie ich zapytania.

Rzecz jasna, jest jeszcze wiele innych zawodów, w których znajomość języka obcego jest istotna i zazwyczaj są to zawody dotyczące fachowej obsługi klienta. Stąd też warto bardzo dobrze rozeznać się przynajmniej w jednym języku obcym i się na nim dobrze znać – chociaż w stopniu komunikatywnym. Warto także regularnie szlifować języki. Nie każdy z nas musi być poliglotą, aczkolwiek każdy może znaleźć w ciągu dnia godzinę na uczenie się języka.

Na obecnym rynku pracy znajomość języka obcego jest w cenie. Jeżeli wykonujemy zawód, w którym powinniśmy się nim posługiwać, możemy liczyć na lepsze wynagrodzenie. Warto więc rozwijać się w tym kierunku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:25:02