Jak możemy zostać programistą? Jakiego rodzaju warunki trzeba spełnić? Które cechy są niezbędne w tym zawodzie?

Jak możemy zostać programistą? Jakiego rodzaju warunki trzeba spełnić? Które cechy są niezbędne w tym zawodzie?

Sporo ludzi zastanawia się nad tym, czy może zostać w przyszłości zawodowym programistą? W takiej kwestii pojawiają się pytania o to, czy posiadane umiejętności obsługi komputera będą wystarczające, by przyswoić sobie programowanie w sposób profesjonalny. To faktycznie istotne, lecz specjaliści od rynku pracy zwracają uwagę na inne aspekty.

Bardzo istotną rzeczą jest pasja. Niezależnie zresztą od tego, czym się zajmujemy, gdy robimy to z pasją, osiągnąć można znacznie lepsze rezultaty. Identycznie jest także z programowaniem, bo bez prawdziwego zainteresowania będziemy jedynie rzemieślnikami, a nie dobrymi programistami. Następną w związku z tym cechą jest kreatywność. Co prawda programista (hiperłącze do strony) powinien być “ścisłowcem”, więc dobrze radzić sobie z przedmiotami ścisłymi, lecz oprócz tego powinien być kreatywny.

Informatyk
Napisał: Harry Wood
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielu takich dobrych programistów ma zdolności muzyczne jak również plastyczne, i nikogo to nie dziwi. Programowanie właściwie to tworzenie, więc ma to wiele wspólnego z tworzeniem muzyki albo też dzieł plastycznych. Taka kreatywność może pomóc szukać pomysłowych rozwiązań, które w dziedzinie IT są niezbędne. Niewątpliwie programista musi być wytrwały. Kodowanie to na pewno trudne zadanie, wymaga ogromnie dużo czasu. Bardziej zaawansowane programowanie może okazać się jeszcze trudniejsze, jednocześnie jest bardziej czasochłonne. Osoby pracujące w takim zawodzie muszą nauczyć się bycia cierpliwym, żeby być w stanie rozwiązywać także te bardziej skomplikowane zadania. Konieczna będzie spora koncentracja, ponieważ niektóre zadania są w stanie zrobić jedynie najlepsi. Tego typu osoby także zarabiają dużo, ponieważ gdy chodzi o zawód programisty to zarobki wyglądają różnie, chociaż oczywiście nawet dla kogoś, kto dopiero zaczyna oferowane są całkiem dobre stawki.

To oczywiście jest zależne od firmy, gdyż nie zawsze jest tak, że początkujący programista może liczyć na rewelacyjne warunki pod każdym względem. Niemniej panuje taki trend, który wskazuje na to, iż programiści są bardzo cenieni. Po prostu te umiejętności są dzisiaj tak w cenie na rynku, że można wydać sporo pieniędzy za pozyskanie dobrego specjalisty. Z tego powodu z pewnością dobrze będzie rozważyć zostanie programistą, gdyż faktycznie zapotrzebowanie jest bardzo duże.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:28:00