Co należy zrobić gdy mamy zamiar założyć swoją prywatną witrynę www?

Co należy zrobić gdy mamy zamiar założyć swoją prywatną witrynę www?

W obecnych czasach, w których rytm narzuca nieustannie rozwijająca się technologia, prawie wszystko możemy odnaleźć w świecie www. Gdy chcemy zakupić jakąś rzecz czy znaleźć hotel lub jakąś usługę, to swoje kroki kierujemy właśnie do sieci www aby przeanalizować szczegóły. Gdy posiadamy jakiś biznes, to musimy być obecni w mediach społecznościowych - musimy mieć własną stronę internetową a także choćby fanpage na Facebooku.

Warto zaznaczyć, iż bardzo popularne jest także ostatnio tworzenie swoich, indywidualnych stron na jakich będziemy mogli umieszczać najróżniejsze treści. Jest to też doskonały sposób na reklamowanie własnej osoby na rynku pracy. Kiedy na przykład pracujemy w jakiejś konkretnej branży, to na własnej witrynie będziemy mogli pisać na ten temat, budując swą pozycję fachowca w tej dziedzinie.

Od czego więc zacząć w momencie, gdy już decydujemy się na założenie własnej strony? Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na tanie domeny, gdyż to od jakiejś dobrej nazwy naszej witryny powinno się wszystko rozpocząć. Ważna jest tutaj także cena, nie chcielibyśmy przecież wydawać zbyt dużej ilości funduszy. Nabywając konkretną domenę należy również przeanalizować wszystkie aspekty jak chociażby koszt corocznego jej odnawiania. Kiedy już ogarniemy ten temat, należy znaleźć jakiegoś dostawcę hostingu, u którego będzie stała nasza witryna. W sieci będziemy mogli znaleźć sporo ofert, więc bez problemów znajdziemy coś dla siebie.

Internet - akt
Napisał: Christoph Scholz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Później musimy zatroszczyć się o wygląd naszego bloga. Moglibyśmy w tym temacie zaangażować kogoś, kto stworzy ją od podstaw albo możemy zdecydować się na wyjątkowo wygodne i łatwe w zarządzaniu rozwiązanie którym jest platforma Wordpress. Znalezienie jakiegoś ładnego motywu także nie powinno sprawić nam problemów, natomiast sama implementacja już na samej stronie jest przeważnie naprawdę prosta. Wypada pamiętać również o bezpieczeństwie naszej strony w chwili kiedy będziemy prezentować i przechowywać na niej jakieś ważne dane. I tu należy przemyśleć temat jakim są certyfikaty ssl. Certyfikaty ssl p one wszelkie dane o stronie i właścicielu, a co naprawdę ważne są odpowiednio zabezpieczone!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-21 15:53:32