Ochrona danych to nie jedynie obowiązek poszczególnych osób lub firm

Ochrona danych to nie jedynie obowiązek poszczególnych osób lub firm

Dlaczego prowadząc własną firmę warto pomyśleć nad zakupem tego rzeczywiście niedrogiego urządzenia? W tym przypadku rozchodzi się nie jedynie o bardzo duże instytucje, w których informacje o nas są przechowywane, lecz też każde, nawet nieduże biuro musi tego bezwzględnie przestrzegać. Nikt chyba nie wyobraża sobie sytuacji, że jakiekolwiek dokumenty biurowe mogłyby zostać zwyczajnie wyrzucone do kosza.

niszczarki do biura - niszcz dokumenty skutecznie!
Napisał: Mace Ojala
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy jeden dokument, który zawiera dane osobowe wymagane jest by był bezwzględnie zniszczony przy użyciu niszczarki (więcej przeczytasz pod tym adresem). Z jakiego powodu? To proste, gdyż tym sposobem zniszczony dokument uniemożliwia jakikolwiek odczyt danych na nim zamieszczonych. Zwykłe podarcie na wiele kawałków jest niedopuszczalne, bo jeżeli pismo wpadłoby w nieodpowiednie ręce, ktoś z naszych danych miałby możliwość zrobić użytek. To właśnie z tego powodu niszczarki są niezastąpionym sprzętem.

Kolejną sferą bezpieczeństwa, z jaką spotkamy się w firmach jest oczywiście bezpieczeństwo danych osobowych, które na bieżąco się przetwarza na potrzeby prowadzonej działalności. W związku z tym trzeba zadbać, aby wszelkie dokumenty, jakie uwzględniają dane osobowe, były właściwie chronione, a te, które są już zbyteczne, były systematycznie utylizowane za pomocą urządzenia jakim jest niszczarka - tutaj dowiesz się więcej. Najlepiej jeśli będzie to niszczarka automatyczna, za pomocą której możemy mieć całkowitą pewność, że potraktowanych z jej udziałem dokumentów, nie da się w żaden sposób odzyskać. Urządzenia takie są ogólnie dostępne i występują w różnych wariantach – podstawą jest, by o nich pamiętać i zadbać o pełną ochronę danych osobowych swoich klientów.

W biurze nieraz zachodzi potrzeba zapisania ważnych informacji, np. numeru telefonu, listy zadań do wykonania czy chociażby przekazania wiadomości innemu pracownikowi. W tym celu dobrze jest, by w miejscu pracy znalazły się takie artykuły biurowe, jak tablica korkowa, pineski, samoprzylepne kolorowe karteczki, notesiki, duże kalendarze do notowania, małe karteczki do notowania, długopisy w różnych kolorach, markery i ołówki.
Wykonywanie obowiązków zawodowych w źle przygotowanym miejscu nie jest na pewno zbyt przyjemne. Na skutek tego wyposażenie biura okazuje się kluczowe dla ulepszenia indywidualnej wydajności pracownika. Dobrze wyposażone biuro to pewność wygody, dzięki dobrej organizacji pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-17 15:02:35