Czy warto skorzystać z leasingu? Czy poleasingowe produkty są godne uwagi?

Czy warto skorzystać z leasingu? Czy poleasingowe produkty są godne uwagi?

Leasing jest doskonałym sposobem na finansowanie dla różnorodnych podmiotów - spółek giełdowych, małych, dużych przedsiębiorstw, lecz również rodzinnych spółek. Obecnie jest coraz bardziej popularny, a co najważniejsze to efektywne narzędzie, które ułatwia firmom normalne funkcjonowanie.

Leasing jest umową, która ma cechy umowy najmu, co znaczy dzierżawy, ale i kredytu. Tego typu umowa gwarantuje zdobycie inwestycyjnych środków w zamian za dany czynsz - tzw. raty leasingowe, bez konieczności ich bezpośredniego zakupu. Osoba, która korzysta z leasingu może używać danych rzeczy przez pewien czas.

Sprzęt komputerowy poleasingowy
Napisał: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przez taki czas trwania umowy leasingowej tego typu przedmiot należy do leasingodawcy, jednocześnie leasingobiorca płaci określone opłaty, dzięki czemu może z niego skorzystać. Z takim zagadnieniem związane jest też pozostałe działanie, bo coraz popularniejsze są rzeczy poleasingowe. Przykładów możemy mnożyć, mogą być to na przykład monitory poleasingowe. Przez to, że wcześniej były używane, aktualnie są naprawdę tanie i powinniśmy z takiej okazji skorzystać. Podobnie zresztą można powiedzieć o innych takiego typu przedmiotach tj. laptopy poleasingowe, które są we właściwym stanie, po naprawdę dobrej cenie.

Wiele osób korzysta z leasingu, a następnie z produktów poleasingowych, bo dzięki temu możemy uzyskać interesujący produkt po najlepszej cenie. To więc idealne rozwiązanie dla każdej osoby, warto o tym pamiętać, aby uzyskać najwięcej korzyści.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-14 12:52:38