W jaki sposób właściwie dbać o zdrowie zębów?

W jaki sposób właściwie dbać o zdrowie zębów?

Większość ludzi aktualnie od najmłodszych lat przekonywana jest, że higiena jamy ustnej i zębów jest ogromnie istotna. Taka profilaktyka jest bardzo ważna, bowiem radzenie sobie z potencjalnymi chorobami uzębienia i dziąseł może przysporzyć wiele trudności i nieprzyjemnych sytuacji. Ponadto choroby zębów takie jak próchnica są powodem rozmaitych niekorzystnych zjawisk, do których należy nieatrakcyjny wygląd zębów czy nieprzyjemny zapach z ust. Pomimo tego, że często słyszy się o odpowiednim postępowaniu pod względem higieny jamy ustnej, wiele osób popełnia kardynalne błędy, a ponadto uczy swoje dzieci takich zachowań.


zęby
Napisał: fRandi-Shooters
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rodzice powinni mieć na każdym kroku na uwadze to, że dzieci widzą i powielają ich zachowania w życiu codziennym, również te, które dotyczą zdrowia. Duża liczba czynników składa się na to, że obecnie liczba zachorowań na próchnicę u najmłodszych w wieku szkolnym jest bardzo wysoka. Główną przyczyną jest właśnie nieuwzględnianie zasadniczych warunków odpowiedniej higieny jamy ustnej, w komplecie z tak samo niewłaściwymi nawykami żywieniowymi.


Właściwe nawyki są najważniejsze
Jak już było wspomniane, ważną kwestią jest przyswojenie sobie korzystnych przyzwyczajeń, które pozwalają na utrzymanie zębów w dobrym zdrowiu. Kwestią, która większości ludzi w tym aspekcie narzuca się od razu, jest szczotkowanie zębów. Najprostszy sprzęt stomatologiczny do użycia domowego to oczywiście szczoteczki Curaprox, czy Colgate to tylko nieliczne z marek, jakie można obecnie nabyć - sprawdź ciekawą ofertę. Wybór jest bardzo duży, a podstawowy podział uwzględnia szczoteczki manualne i elektryczne. Jedne i drugie mają swoje plusy, należy jednak przyznać, że używanie szczoteczki tradycyjnej wymaga większej ilości wysiłku od używającej jej osoby. Tutaj oferta nowoczesnych szczoteczek.


Sprawdzanie stanu jamy ustnej i uzębienia
zęby
Napisał: Max Braun
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dentysta w dalszym ciągu u wielu osób wzbudza obawy ze względu na możliwość czucia dużego bólu podczas wizyty. Powinno się jednak pamiętać, że jedynie regularne wizyty kontrolne połączone z odpowiednią higieną pozwolą na uniknięcie ubytków i chorób i wtedy wiertła stomatologiczne (całkiem pomocna witryna) nie będą wcale potrzebne. Podczas takiej wizyty stomatolog może również udzielić cennych rad w kwestii dbałości o zęby. W razie potrzeby specjalista taki zaleci również szczoteczkę do zębów dobraną do indywidualnych potrzeb, przykładowo szczoteczka curaprox ultra soft nadawać się będzie dla osób z chorobami dziąseł.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-08 13:59:42
Tagi: stomatolog, dentysta, szczoteczki, higiena jamy ustnej