Co będzie potrzebne do tego, aby uruchomić swoją stronę w internetowej sieci.

Co będzie potrzebne do tego, aby uruchomić swoją stronę w internetowej sieci.

Internet jest coraz powszechniejszy w naszym życiu i wykorzystywany jest w coraz większej liczbie dziedzin. Już w chwili obecnej szacuje się, że duży procent ogólnego handlu jest realizowany właśnie , ponieważ jest to zwyczajnie tanie i wygodne. Coraz częściej można też za pomocą internetowych serwisów zamawiać najróżniejsze usługi, rejestrować się do lekarza czy kupować bilety do teatru.

Strona internetowa na laptopie
Napisał: Serge Kij
Na podstawie: http://www.flickr.com
Możliwości jeśli będzie chodzić o internetowe strony jest faktycznie dużo. Można zrobić stronę statyczną, w jakiej każda podstrona zostanie osobno zaprojektowana, takie rozwiązanie jest tanie, lecz jednocześnie rodzi sporo problemów przy późniejszych zmianach. Bardzo popularne są również różnego rodzaju systemy CMS, do jakich można podpiąć swój graficzny szablon i bardzo prosto stworzyć nawet dość zaawansowany serwis. Jeżeli ktoś decydował się będzie na samodzielne tworzenie stron internetowych (tutaj dowiesz się więcej), to nauczyć się powinien co najmniej postaw HTML, w którym ustala się wszystko, co ma zostać na stronie wyświetlone.

usługi - internetowa strona
Napisał: Victor van Werkhooven
Na podstawie: http://www.flickr.com
Domeny nie są kupowane a tylko dzierżawione, z takich też powodów trzeba je co roku przedłużać. Lecz nie są to jakieś wielkie wydatki, gdyż zależnie od firmy cena za przedłużenie wynosić będzie w okolicach stu złotych. Lecz samo posiadanie adresu nie umożliwi jeszcze wyświetlania strony, bo należy jej zawartość gdzieś fizycznie umieścić. Do tego będzie służył hosting stron (całkiem pomocna witryna), to znaczy specjalne miejsce na serwerze widocznym w sieci. Tego typu hosting łączy się z domeną, a po wgraniu na niego plików strona będzie się wyświetlała wszystkim, jacy na nią wejdą.

Na zakończenie należy zadbać o to, aby na stronie coś ciekawego się znajdowało. Aktualnie nawet nie mając żadnej wiedzy o programowaniu da się stworzyć i opublikować w sieci ciekawą stronę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-08 17:10:05