Kilka sposobów na to, żeby usprawnić funkcjonowanie systemu operacyjnego na twoim laptopie

Kilka sposobów na to, żeby usprawnić funkcjonowanie systemu operacyjnego na twoim laptopie

W obecnych czasach nie da się chyba obejść na co dzień bez komputera. Używamy ich tak do pracy jak również i rozrywki. Dobór właściwego sprzętu pod swoje potrzeby nie jest łatwy. Musimy przemyśleć dokładnie do czego będziemy wykorzystywać zakupioną maszynę. Nie opłaca się bowiem kupować drogiego, ultra sprawnego laptopa, kiedy prawie w ogóle nie będziemy mogli wykorzystać jego mocy obliczeniowej.

Gdy już zakupimy konkretny, sprzęt trzeba pamiętać, że aby funkcjonował on bez problemów przez długi okres, musi być odpowiednio konserwowany. Mamy na myśli tutaj kwestie części takich jak pamięć podręczna albo też HDD, jak również o sam OS. Jeśli mowa właśnie o tym ostatnim temacie, to bardzo łatwo możemy doprowadzić do chwili w której zaśmiecony niepotrzebnymi programami komputer zwolni oraz nie będzie działać już tak płynnie jak po zakupie. Z tego też powodu bardzo istotne jest aby właściwie zatroszczyć się właśnie o bezawaryjność platformy operacyjnej. W pierwszej kolejności pamiętajmy o zainstalowaniu programu antywirusowego, który ochroni nasz komputer od wszelkiej maści zagrożeń. Kolejną kwestią jest na pewno hasło na windows, gdyż musimy pamiętać o tym, aby zabezpieczyć nasz sprzęt. Wprowadzenie ciężkiego do odgadnięcia kou chroniącego dostępu do zgromadzonych danych, da nam pewność bezpieczeństwa. W sieci dostępne są specjalne generatory haseł jak również i aplikacje, jakie agregują wszystkie nasze hasła a następnie właściwie je zabezpieczają.

hasło do komputera
Napisał: markus spiske
Na podstawie: http://www.flickr.com
Następną ważną rzeczą jest regularne czyszczenie rejestru platformy operacyjnej. W trakcie użytkowania przeróżnych programów na dysku laptopa gromadzą się różnego rodzaju niechciane pliki jak i wpisy w tzw. rejestrze, które znacznie wpływają na wydajność naszego sprzętu. Wróćmy jednakże na moment do tematu jakim jest hasło windows 8 - czyli jeden z w miarę aktualnych systemów od firmy Microsoft, daje nam sposobność zabezpieczenia hasła.

Tak oto wzrasta nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy jednakże to aby utworzona fraza zabezpieczająca nasz laptop nie była zbyt banalna i oczywista. Nie mogą być to na pewno rzeczy, jakie kojarzą się z nami na pierwszy rzut oka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-27 09:39:58