Oddziaływanie rozwoju technologicznego na innowacje zachodzące w rolnictwie

Oddziaływanie rozwoju technologicznego na innowacje zachodzące w rolnictwie

W teraźniejszych czasach dominacji ogromnych firm oraz miejskich zakładów, rolnictwo zupełnie zeszło na dalszy plan. Jego uczestnictwo, jako jednego z działów gospodarki, w PKB kraju wciąż maleje. Jednakże i ówcześnie nie mało istnieje pracowników rolnictwa. Pomimo, że na wsiach wciąż spada liczbamajątków rolnych, prawie w każdej zniewielkich miejscowości znajdziemy chociaż jedno gospodarstwo domowe, w którym pieniądze z roli tworzą główne źródło jego utrzymania.

Sprzęt rolniczy
Napisał: Lelou
Na podstawie: http://www.flickr.com
Właśnie dlatego, by móc zrewolucjonizować zarządzanie gospodarstwem rolnym wymyślono różnego rodzaju oprogramowanie dla rolnictwa. Najczęściej posiada ono mnóstwo funkcji, które w łatwy i szybki sposób dadzą szansę na lepszą organizację pracy na obszarze gospodarstwa rolnego. Typowe oprogramowanie dla rolnictwa często ma narzędzia do rozliczania i zapisywania prac polowych w obszarze gospodarstwa. Zarządzanie gospodarstwem rolnym wymaga regularnej inspekcji wszelkich naszych powierzchni rolnych.

Oprogramowanie dla rolnictwa zawiera najczęściej funkcję zarządzania działkami poprzez dzielenie roli pod zasiewy, wgrywania map plonowania i kontrolowania wysokości plonów na wszystkich obszarach ziemi. Nierzadko zapisywane są poza tym programy do administrowania powierzchniami ewidencyjnymi, ułatwiające porównanie działek rolnych z ewidencyjnymi. Konieczną aplikacją umożliwiającą, odpowiednie zarządzanie gospodarstwem rolnym, jest też moduł do robienia map precyzyjnego nawożenia, oprysku i siewu. Za pośrednictwem maszyny rolniczej, pozwala on na zarządzanie dawką nawożenia, oprysku lub siewu.

Technologia sprzyja więc również rolnikom, ulepszając im w ogromnym stopniu podział pracy na terenach rolniczych. Teraz,gdy generalnie wszystko mogą robić za nas maszyny i inteligentne oprogramowania, współczesne rolnictwo różni się niesamowicie od naszego stereotypowego wyobrażenia, w którym do pracy na polu angażuje się jedynie ludzi i zwierzęta. Przy tak dynamicznym ożywieniu technologicznym, ciężko się oprzeć wyobrażeniu, żew przyszłości być może rolnictwo będzie polegało tylko na siedzeniu przed komputerem i sprawdzniu maszyn.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-16 13:39:25