Sprawdź ukontentowanie własnych klientów

Sprawdź ukontentowanie własnych klientów

W dzisiejszych czasach na rynku panuje wielka konkurencja, właściwie w każdym miejscu. Nic w tym dziwnego, bowiem ludzie wolą otwierać swoje firmy niż pracować u innych. Zatem jeżeli jesteś menadżerem wielkiej, prężnie działającej firmy, nie możesz spocząć na laurach. Bowiem na każdym kroku na twoich odbiorców czyha konkurent, chętny ci ich odbić. Oprócz regularnego polepszania jakości usług i wprowadzania interesujących pomysłów, warto od czasu do czasu zbadać satysfakcję naszych klientów.

Reklama
Napisał: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jako użytkownik, pewnie nie raz odzywały się u ciebie kampanie SMS, z użyciem których dana firma chciała sprzedać ci którąś usługę lub spytać o zdanie na jej temat. Jest to bardzo popularna opcja, dlatego warto z niej skorzystać także u siebie w kompanii. Na pewno posiadasz bowiem bazę numerów stałych klientów, dlatego jesteś w mocy do nich się odezwać z krótkim pytaniem - pewnie, że odpowiedź na nie może być bezpłatna, nie pragniemy bowiem naciągać naszych odbiorców na niepotrzebne wydatki. badanie satysfakcji klientów możemy także przeprowadzić droga internetową, z pomocą krótkiej ankiety. Należy wtedy za pomocą skrzynki e-mail wysłać kilka pytań z zachętą o odpowiedź. Pewnie, że każdą z tych opcji należy nieco uatrakcyjnić, możemy osobom, które udzielą nam odpowiedzi, zaproponować udział w loterii fantowej, lub niewielki rabat na zakupione w przyszłości przedmioty.

Jednak w jaki sposób uskutecznić badanie satysfakcji klientów? Jest to niezwykle łatwe, wystarczy zgłosić się do firmy świadczącej usługi tego rodzaju. Za niedużą opłatą, zorganizują oni za nas całe przedsięwzięcie, my będziemy musieli jedynie określić nasze oczekiwania. Zawodowcy rozplanują ankietę, która pomoże w prosty i szybki sposób uzyskać odpowiedzi na gnębiące nas pytania. Przeprowadzą kampanie SMS, korzystając ze twojej bazy numerów, po jej ukończeniu prześlą nam odpowiedzi wybranych klientów wraz ze statystykami odpowiedzi. Aby zlokalizować agencję tego rodzaju, wystarczy użyć internetu. Wpisz do swojej przeglądarki odpowiednią frazę, np. "kampanie internetowe". Ukaże ci się sporo firm tego typu, warto odwiedzić kilka witryn dla porównania. Pewno na każdej z nich znajdziemy zakres oraz ceny usług.

Każdy z nas pragnie, aby nasi klienci byli zadowoleni z proponowanych przez nas serwisów i nie uciekali do konkurencji. Jeżeli chcemy trzymać rękę na pulsie, musimy kontrolować zadowolenie konsumentów na bieżąco. Niezwykle pomocna do tego może być kampania mailowa oraz SMS. Żeby przeprowadzić je, musimy zaangażować odpowiednią firmę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-20 10:50:44