Zapomniałeś hasła? Zorientuj się jak w bezproblemowy sposób je odzyskać

Zapomniałeś hasła? Zorientuj się jak w bezproblemowy sposób je odzyskać

W dzisiejszych czasach ataki hackerów na prywatne komputery i wykradanie ważnych folderów z danymi zdarzają się coraz częściej. Dlatego też coraz więcej osób pieczętuje swoje komputery skomplikowanymi hasłami, które mają za cel ochronić ich zawartość przed niepowołanymi osobami. Co jednakże zrobić, gdy sami zapomnimy hasła i nie możemy włączyć własnego komputera?

selfie - komputer
Napisał: Richard Grandmorin
Na podstawie: http://www.flickr.com
komputer - ogląd
Napisał: Richard Grandmorin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mnóstwo osób nie jest przekonanych do tego, że upraszcza nam to żywot. Szczególnie ludzie starsi wolałyby, aby pociechy bawiły się na ogródku wspólnie z przyjaciółmi, a nie grały z nimi w gry komputerowe. Niestety jest to tok nieodwracalny i musimy żyć w świecie, jaki bez sieci www by nie działał normalnie. Oczywiście internet oraz komputer mogą być zabezpieczane hasłem, aby jakiekolwiek niepowołane osoby nie posiadały do niego dostępu. Istotny problem pojawia się w momencie, gdy nie pamiętamy które hasło jest skonfigurowane. Z całą pewnością taka sytuacja zdarzyła się każdemu z nas, gdy w rzeczy samej posługuje się kilkoma różnymi hasłami każdego dnia. Powinno się zatem zadać sobie pytanie: jak odgadnąć hasło w krótkim czasie , więc bez poważniejszych problemów. Jest to rzecz jasna realne, gdyż starczy tylko przesłać informację, że zapomnieliśmy hasło, a na naszą skrzynkę mailową jest przesyłany link do zrestartowania hasła na konkretnej stronie. Nie jest to nic karkołomnego i każdy powinien sobie z tym poradzić. Kłopot pokazuje się, gdy ciekawi nas hasło administratora, ponieważ z nim nie jest już tak prosto. Wszyscy zabezpieczają się hasłem, a niektórych haseł nie powinniśmy łamać. Są jednak sytuacje, gdy stary administrator się zmienia, a nowiutki nie ma z tą osobą jakiegokolwiek kontaktu. Ściśle mówiąc jest to nielegalne , zatem nie możemy się zagłębiać w temat, jeśli oczywiście nie posiadamy konkretnego powodu. Sposobów jest kilka, a odnajdziemy je bez wątpienia na zawodowych stronach online.

fotka - sprzęt
Napisał: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czasami jest tak, że jedna osoba kieruje paroma komputerami i choć na co dzień każdy z nich posiada swego użytkownika, to taka osoba w razie konieczności też może uzyskać do nich wejście. To właśnie powoduje, że powinno być ustawione hasło administratora, które będzie znane tylko przez tą jedną, konkretną osobę. Wtedy będzie on mógł zmieniać różne ustawienia i potrzebne rzeczy za każdym razem, jeżeli zjawi się taka potrzeba, nawet wtenczas, kiedy zwykłego użytkownika nie będzie w pracy. Koniecznie warto tu również zaznaczyć, że takie hasło administratora udaje się prosto ustawić, przemienić i usunąć, zatem zawsze będziemy mogli je dobrać do naszych wymagań.

windows 8 hasło (całkiem pomocna strona, mądrze jest odwiedzić) pozwala nam łatwo zaprogramować Czy powiemy że Windows 8 hasło może zaproponować?


Powinno się dobrze znać swój system komputerowy na którym pracujemy. Wówczas łatwiej będzie nam wszystko wyszukać, a na dodatek jeszcze, będziemy wiedzieli o przeróżnego rodzaju ustawieniach, które z pewnością usprawnią nam życie. Przez to właśnie trzeba sprawdzić jak Windows 8 hasło zezwala nam ustawić, tak abyśmy posiadali gwarancję, że zrobimy to bez żadnego kłopotu. Poza tym windows 8 hasło pozwala wyłączać tak samo prędko, więc będziemy mogli z niego rezygnować, jeśli nie będzie już niezbędne.

Istnieje jednakowoż mała różnica, gdyż wszystkie pozostałe zapytania są wykonywane przez Cortanę, czyli asystentkę wirtualną Microsoftu. Na jednym, ale i drugim systemie można instalować dowolną przeglądarkę, chociaż od wielu lat taką domyślną jest Internet Explorer. W ”dziesiątce” to się zmienia, bo pojawia się całkowicie nowa przeglądarka o nazwie Spartan. Ma bardzo dużo możliwości, jakich nie posiada Internet Explorer. Gwarantuje on znacznie więcej, a dodatkowo działa na wielu innych urządzeniach. Jak widać więc, nie ma co się obawiać Windows 10 (strona).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-07 14:35:54