Jak przygotowuje się książki? O czym powinniśmy pamiętać? Jak wyglądają najbardziej ważne etapy?

Jak przygotowuje się książki? O czym powinniśmy pamiętać? Jak wyglądają najbardziej ważne etapy?

Niektórzy zastanawiają się jak powstaje książka, jakie działania podejmowane są w tym obszarze? Odpowiedź na to pytanie zdaje się dość prosta, ale to jedynie pozory, gdyż trzeba pamiętać o kilku kwestiach.

bajka - rysownik
Napisał: Tom Page
Na podstawie: http://www.flickr.com

Ktoś może spytać, czym jeszcze można się w teraźniejszych czasach przebić i utrzymać dobrą pozycję na rynku. To nieskomplikowane, choć może odrobinę zapomniane w epoce techniki i różnorodności elektronicznych sprzętów mających nam zapewnić rozrywkę. Otóż odrobinę zapomnieliśmy o tym, jaką wspaniałą rozrywką może być dla nas zwykły komiks. Na szczęście znajdują się jeszcze osoby, które pasjonują się nimi do dnia dzisiejszego i powoli, ale etapami zachęcają coraz młodsze pokolenie, by ponownie odsłonić tę przyjemność czytania ilustrowanych historii. To jasne istnieje i druga strona , czyli człowiek, kto wymyśla takie historyjki obrazkowe. Taki rysownik komiksów to w aktualnym czasie niezwykle dobrze płatne zajęcie. Nie dość, iż każdy z nich kocha rysowanie, to dodatkowo jest w mocy zarobić na tym hobby, a to już jest przeogromny sukces jak na teraźniejsze czasy. Zapalony rysownik komiksów, który robi to z pasją jest w stanie zarobić na tym rzeczywiście duże pieniądze i trzeba dodać, że w ostatnim czasie komiksy kolejny raz wracają do łask. Z tej przyczyny rysunki na zlecenie jest możliwość wykonywać w rzeczywiście dużych ilościach, co naturalnie przekłada się również na kwestię pieniężną, a rysownik komiksów na brak pracy z pewnością nie powinien marudzić. To również i dla nas czytelników jest sposobność oderwania się od elektronicznych zabawek na rzecz poczytania komiksów.

Nim film będzie nagrany, albo sztuka odegrana, powinien okazać się być przyszykowany szkic poszczególnych scen i tego jak powinny one wyglądać. Właśnie takie coś proponuje nam story board (na tej stronie bez problemu uzyskasz podpowiedź), który w postaci komiksu wyrysuje odpowiednie sceny, pokazując jak mają być one odegrane. Do jego sugestii odnoszą się reżyserzy, aktorzy i scenarzyści, co spowoduje, że każdy konkretnie powie, co musi wykonać, by końcowy efekt okazał się być rzeczywiście taki, jak wszyscy sobie planowali. Nie mniej nie będzie określonego kanonu jak taki story board powinien prezentować się, dużo zależy tu od rysownika.

Następnie niezbędne jest zaprojektowanie okładki książki. A kiedy już projekt jest opracowany to powinniśmy wykonać jeszcze korektę tekstu, co oznacza, by sprawdzić, czy wszystkie zdania i słowa w książce są dobrze napisane. To wiadome, że tekst nie może zawierać żadnych błędów, lecz w korekcie chodzi także o to, ażeby polepszyć styl tam, gdzie nie jest on do końca najlepszy. Po tym książka może bez problemu powędrować do księgarni.

Wskazane jest i naszym dzieciom wskazać, że rozrywka to nie wyłącznie komputer czy konsola, ale też i wspaniałe komiksy, które wspaniale rozwijają wyobraźnię każdego jednego, który je czyta. Taki powrót do dawnych zwyczajów w dobie wszechobecnej techniki z pewnością wyjdzie nam tylko na korzyść (czytaj dalej).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-07 13:47:52