Jak zatrzymać czas? – czyli parę słów na temat fotografii

Jak zatrzymać czas? – czyli parę słów na temat fotografii

Fotografie od zawsze były i jeszcze długo pozostaną najpopularniejszym sposobem na zatrzymanie niezapomnianych momentów, do których chcielibyśmy wracać pamięcią. Nowoczesne aparaty umożliwiają zrobienie rzeczywiście precyzyjnych i wyrazistych zdjęć, jednak sam aparat to nie wszystko. Liczą się również umiejętności fotografa, który będzie umiał precyzyjnie ująć poszczególny obraz w kadrze tak, że oglądana fotografia będzie mogła nas zachwycić. Z drugiej strony zdjęcia umie robić w zasadzie każdy – jedni lepiej, inni gorzej, jednakże najważniejsze, by je robić, aby nie umknęły nam te chwile, które warto na zawsze upamiętnić.


świąteczna sesja dziecka
Napisał: Tatiana Vdb
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ludzie uwielbiają zdjęcia, gdyż przy ich pomocy mogą zatrzymać czas, wrócić myślami do miejsc, rzeczy i osób znajdujących się na fotografii i powspominać chwile, które bez zachowania na kliszy zapewne niejednokrotnie uległyby zatarciu. Lubimy patrzeć na fotografie, na to jak wyglądaliśmy, jak wyglądali znajomi i otoczenie. Dużą uwagę zwracają na to przede wszystkim rodzice, którzy chcą zatrzymać każdą ważną chwilę w życiu ich dziecka, aby mogło w przyszłości prześledzić swoje życie raz jeszcze. Stąd też właśnie coraz większą popularnością cieszy się fotografia dziecięca. Fotograf w Warszawie posiada w swojej ofercie tę usługę już od dawana.

Pstrykanie zdjęć dzieciakom to wielka przyjemność i dziś nic nie stoi na przeszkodzie, by robić zdjęcia w nietypowych ujęciach nawet niemowlakom, bądź kobietom w ciąży. Piękne sesje niemowlaków a następnie coraz starszych dzieci to niezapomniana pamiątka, o którą warto zadbać.
Zobacz zdjęcia na stronie Paweł Kotas

Kiedyś zdjęcia dzieci ograniczano co najwyżej do fotografii klasowych w szkole, czy ze szkolnych imprez. Obecnie rodzice wynajmują profesjonalnego fotografa lub sami dążą do tego, by upamiętnić wszystkie ważne chwile z życia dziecka i jest to znakomita pamiątka, zwłaszcza, jeśli zdjęcie jest zrobione w nietypowy sposób bądź w niecodziennych okolicznościach. Są jednak tacy, którzy podkreślają, że najdoskonalsze zdjęcia to te niepozowane, zrobione w naturalny sposób z zaskoczenia i bez wcześniejszych przygotowań. Nie ważne jednak w jaki sposób podejdziemy do tematu, ważne, by robić takich zdjęć jak najwięcej, bowiem nic tak nie wpływa na lepszy humor, jak oglądanie po latach swoich własnych lub najbliższych nam osób zdjęć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-28 13:41:02
Tagi: zdjęcie, nastrój, pamiątka