Jaki system jest najbardziej właściwy dla naszego komputera? ”Siódemka” Windowsa, a może Windows 10?

Jaki system jest najbardziej właściwy dla naszego komputera? ”Siódemka” Windowsa, a może Windows 10?

W naszym kraju bez wątpienia najbardziej popularny jest Windows 7, ale to się zmienia, a to za sprawą Windows 10. Duża liczba osób tak więc planuje przesiąść się na ”dziesiątkę”, lecz czy to odpowiedni pomysł?

Następnie, podobnie nazywający się system, mamy tu na myśli Windows 8.1 nie zdobył za dużą liczbę zwolenników, więc większość została przy starej, sprawdzonej siódemce. Windows 7 tak naprawdę góruje nad pozostałymi systemami z rodziny Windows. Weźmy taki XP, jest daleko w tyle. Dlaczego tak się dzieje? To jest po prostu dobry system, nie ma trudności z takimi nieskomplikowanymi problemami jak zapomniałem hasła windows 7, oraz bardziej poważnymi awariami. Z innymi systemami bywało różnie, tak więc użytkownicy wolą nie kombinować. Czy warto zmieniać Windows 7 na 10? To zależy.

komputer bez hasła
Napisał: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ”siódemce” spore znaczenie odgrywają wymagania sprzętowe. Znacząca ilość starych komputerów funkcjonuje na tym wiekowym systemie, użytkownicy zaś obawiają się, iż ta nowość może przeszkadzać w nie za bardzo płynnym funkcjonowaniu komputera. Chociaż hasło użytkownika windows nie będzie ulegać zmianie, to odmienić się może jednak o wiele więcej. Pod tym względem nie musimy się bać, gdyż wystarczy procesor, który będzie pracował z częstotliwością 1,0 GHZ pamięci RAM, przestrzeni wolnej - 16 GB, właściwa będzie karta graficzna która obsługuje DirectX 9 wraz ze sterownikiem WDDM. Jeśli chodzi o wygląd to Windows 10 prezentuje się ciekawiej, ale to właściwie nie zadziwia, gdyż w zasadzie odświeżenie jest na korzyść. W Windows 7 musimy po prostu wpisać nazwę aplikacji do pola wyszukiwania menu Start, dzięki czemu bez problemu ją włączymy enterem. Identycznie jest w Windows 10.

Istnieje jednak mała różnica, gdyż wszystkie inne zapytania są wykonywane przez Cortanę, czyli asystentkę wirtualną Microsoftu. Na jednym, ale i drugim systemie jesteśmy w stanie zainstalować dowolną przeglądarkę, chociaż od wielu lat taką domyślną jest Internet Explorer. W Windows to się zmienia, ponieważ pojawia się całkowicie nowa przeglądarka o nazwie Spartan. Ma szereg możliwości, jakich nie posiada Internet Explorer. Zapewnia on znacznie więcej, a dodatkowo działa na wielu innych urządzeniach. Jak widzimy więc, nie ma co się bać Windows 10.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 12:25:44