Z jakiego powodu videokonferencje bez przerwy stają się coraz bardziej popularne, krótka prezentacja ich możliwości.

Z jakiego powodu videokonferencje bez przerwy stają się coraz bardziej popularne, krótka prezentacja ich możliwości.

Postęp technologiczny przynosi coraz to nowe możliwości, jeśli będzie chodzić o komunikację na większe odległości. Jeszcze do niedawna dało się tylko rozmawiać z innymi osobami, obecnie je można zobaczyć na ekranie komputera, a całkiem możliwe, że za parę lat oglądać się będzie wszystko w trójwymiarze.

firma - stykówka
Napisał: Solamente Itan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tu także stosunkowo szybko zawitała możliwość przesyłania głosu w cyfrowej postaci, a od kiedy stały się dostępne łącza o dużej przepustowości, to również i obrazu. Bardzo szybko te techniczne nowinki zaczęły być wykorzystywane przez środowiska biznesowe, każda możliwość zmniejszenia kosztów czy czasu potrzebnego na załatwienie jakiś spraw jest bardzo mile widziana. Na rynku pojawiać się zaczęły pierwsze narzędzia do prowadzenia videokonferencji, i rynek bardzo pozytywnie je przyjął. Zamiast delegować swoich pracowników w kosztowne służbowe podróże wystarczyło włączyć komputer lub laptop, uruchomić odpowiedni program i można już zacząć rozmawiać z klientami czy współpracownikami nawet z innych krajów. Plusy tego typu narzędzi są na tyle duże, że coraz chętniej się je wykorzystuje, co z kolei będzie napędzało ich intensywny rozwój - sprawdź.

Technologia idzie z rozwojem, co chwila nowe rzeczy wynajdywane są gwoli udogodnienia funkcjonowania ludziom. Wyjątkowo wartościowe jest to, że przez tego rodzaju systemy jak teleobecność ((link do wpisu)) możemy tak samo cieszyć się widokiem bliskich w czasie odległego wyjazdu, jak i również rozwinąć się , chociażby przez zobaczenie czegoś, czego nie moglibyśmy ujrzeć bez takiej technologii.

Współcześnie oferowane systemy telepresence dają znacznie więcej możliwości, niż narzędzia sprzed okresu paru lat. Przede wszystkim zapewniają naprawdę dużą jakość komunikowania się, na dzień dzisiejszy więcej ograniczeń daje nie sam sprzęt, a przepustowość łączy. Jednak bardzo szybki postęp również w tej kwestii sprawia, że w coraz liczniejszych przypadkach i to przestaje być jakąś dużą przeszkodą. Następna rzecz to dynamiczny rozwój różnych narzędzi do zespołowej pracy, dzięki którym nie tylko jest możliwość samej rozmowy, ale także wydajnej pracy przy projektach. Zresztą coraz bardziej widać, że zmiany zaczynają iść właśnie w kierunku możliwości wydajnej pracy z różnych miejsc, i coraz więcej rozwiązań pozwala na tego typu rzeczy. Oczywiście w wielu przypadkach zwykła videokonferencja, oparta wręcz o darmowe oprogramowanie w zupełności wystarczy.

Ta technika jest nieoceniona podczas każdego rodzaju negocjacji biznesowych, kiedy bardzo istotne jest rozgryzienie rozmówcy – to, że rozmawiamy z nim praktycznie tak, jakby był obok, umożliwia odczytanie jego prawdziwych zamiarów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-10 15:47:55