Jak postęp w nowoczesnych technologiach wpłynął na rozwijanie się zaawansowanych nowatorskich rozwiązań w obszarze komunikacji.

Jak postęp w nowoczesnych technologiach wpłynął na rozwijanie się zaawansowanych nowatorskich rozwiązań w obszarze komunikacji.

Technologiczny postęp przynosi coraz to nowe rozwiązania, jeśli będzie chodzić o komunikację na dalekie odległości. Jeszcze do niedawna dało się tylko rozmawiać z innymi osobami, obecnie widzieć je można na ekranie monitora, a całkiem możliwe, że za parę lat oglądać się będzie wszystko w trójwymiarze.

biznes - obrazeczek
Napisał: Łukasz Miśkiewicz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z możliwości tego typu cieszą się zwykli ludzie, ale coraz częściej również je wykorzystuje biznes, dla którego tego typu nowinki to zwiększenie możliwości na prowadzenie interesów i jednocześnie zmniejszenie kosztów. Przykładowo w obie te kwestie bardzo dobrze wpisuje się video conferencing, jaki wykorzystywany jest coraz częściej wykorzystywany przez różne firmy. Jego ogromną zaletą jest to, że organizować można najróżniejsze konferencje lub spotkania z ludźmi z całego świata, bez przymusu ściągania ich w jedno miejsce. Technologie które umożliwiają prowadzenie takich videokonferencji rozwijają się w błyskawicznym tempie i ich możliwości cały czas rosną. Jeszcze do niedawna normą było tylko transmitowaniu głosu i obrazu. Obecnie pojawiają się coraz częściej w sprzedaży najróżniejsze narzędzia które pozwalają na zdalną pracę nad projektem ludzi będących w wielu różnych miejscach.

Jeszcze krok dalej idzie teleobecność, która pozwala na sprawienie wrażenia, że dana osoba przebywająca w jakimś miejscu w rzeczywistości spostrzegana jest, jakby była zupełnie gdzie indziej. Niejednokrotnie technikę tę stosuje się podczas organizowania videokonferencji, żeby zapewnić warunki jak najbardziej podobne do spotkania w rzeczywistości.

Odpowiednio duży obraz o doskonałej jakości oraz czysty, wyraźny dźwięk to podstawowe narzędzia wykorzystywane w tej technice. Rozwiązania tego typu coraz częściej stosuje się też w innych dziedzinach, na przykład przy nauczaniu na większe odległości, zdalnych medycznych zabiegach czy też w przypadkach, gdy czyjaś obecność mogłaby się wiązać z niebezpieczeństwem. Przez to, że kompleksowe przygotowanie tego typu systemów wymaga zastosowania wielu zaawansowanych rozwiązań, to ich koszt jest dość wysoki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-07 14:46:56