W jaki sposób obecnie odpowiednio pielęgnować swoje zęby?

W jaki sposób obecnie odpowiednio pielęgnować swoje zęby?

Właściwa higiena jamy ustnej jest niezbędna. Dzięki temu nie stracimy idealnego uśmiechu, a nasze zęby będą prezentować się idealnie. Aby odpowiednio zadbać o higienę zębów i dziąseł, należy dowiedzieć się, jak poprawnie i bezboleśnie dla dziąseł szczotkować zęby, czyścić przestrzenie pomiędzy zębami i jak skutecznie je odżywiać, żeby nie mieć kłopotów. Aby nie podrażnić dziąseł trzeba kupować miękkie szczoteczki do zębów. Szczoteczka powinna być wymieniana przynajmniej raz na trzy miesiące, a co pewien czas powinniśmy ją dezynfekować płynem antybakteryjnym.


zęby
Napisał: Partha S. Sahana
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kupując pastę do zębów, należy uwzględniać wyłącznie preparaty z fluorem, który jest niezbędny dla pielęgnacji zdrowych zębów. Jeśli wybierasz pastę do wybielania powinieneś wiedzieć o tym, iż może ona zetrzeć szkliwo. Zdecydowanie bezpieczniejszym oraz efektywniejszym sposobem jest wybielanie w gabinecie dentystycznym. Bardzo dokładnie powinniśmy szczotkować zęby w okolicach siódemek i ósemek (http://www.art-dental.pl/111,mikrosilniki.html), ponieważ to właśnie w tych okolicach naszego uzębienia zazwyczaj chowają się resztki pożywienia, jakie mogą przyczyniać się do psucia się zębów. Szczotkowanie zębów musi obejmować również dziąsła, podniebienie i język.

Dzięki temu możemy skutecznie usunąć wszystkie resztki jedzenia i bakterie. Po umyciu zębów warto jest zastosować oprócz tego płukanki antybakteryjne, najlepiej posiadające fluor. Nie tylko niezawodnie usuwają bakterie, lecz dodatkowo skutecznie odświeżają oddech. Oprócz szczoteczki i płynu do płukania jamy ustnej należy używać fachowe akcesoria, które pozwolą nam perfekcyjnie zadbać o naszą jamę ustną. Materiały stomatologiczne jakie mogą nam się przydać to np. nić dentystyczna, z której należy korzystać praktycznie każdego dnia - art-dental.pl/32,wypelnieniakompozyty.html.

zęby
Napisał: Quinn Dombrowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
W szczególności ważne jest wykorzystywanie nici dentystycznych przed pójściem spać. Jeżeli wolimy nieco bardziej zaawansowany sposób pielęgnacji, możemy sięgnąć po irygator dentystyczny, jaki świetnie wyczyści problematyczną przestrzeń między zębami. Takie urządzenie jest znacznie lepszą alternatywą dla typowych nici dentystycznych. Poza zabiegami pielęgnacyjnymi ważny jest również styl życia, jaki prowadzimy. Znaczący wpływ na nasze uzębienie może mieć m.in. nasza dieta, ilość wypijanej codziennie kawy lub herbaty, czy też palenie papierosów. Tu jest ogromny wybór produktów dentystycznych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-07 12:15:57
Tagi: dziąsła, fluor, nić dentystyczna