Nie pamiętasz hasła? Dowiedz się jak w łatwy sposób je przywrócić

Nie pamiętasz hasła? Dowiedz się jak w łatwy sposób je przywrócić

Żyjemy w erze sieci www, komputerów i telefonów. Prawdopodobnie każdy człowiek przyzna, że nie wyobraża sobie prosperowania bez tych dóbr przez dłuższy okres czasu. Nie ulega kwestii, iż na wakacjach, w prace czy w szkole nie mamy całodobowego dostępu do internetu, jednak pierwszą kwestią po powrocie do mieszkania jest sprawdzenie nowin, poczty , a także stron społecznościowych.

powiększenie - komputer
Napisał: Richard Grandmorin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pożądane byłoby zastanowić się, jak złamać hasło, kiedy go zapomnimy. Jednym ze sposobów na łamanie haseł jest atak słownikowy. Niektóre programy, które służą do łamania haseł, działają naturalnie na podwalinie słowników, inaczej listy słów, które mogą mieścić się w programie czy też Internecie. Chcąc złamać hasło, warto wypróbować różnorodne kombinacje znaków i cyfr, które odpowiadają pewnym pojęciom albo nazwom.

Jeśli atak słownikowy nie przynosi przewidywanych wyników, zdołamy wypróbować atak siłowy. Polega on na rozróżnianiu przeróżnych kombinacji znaków. Nie jest to bezproblemowe, jednakże prędzej albo później możemy zgadnąć hasło. Jeżeli nadal nie wiemy, jak złamać hasło, zdołamy korzystać z programów do łamania haseł, które opierają się na wielu rozlicznych algorytmach - https://www.bezhasla.pl/jak-usunac-haslo-uzytkownika-w-systemie-windows.

Tego typu programy bezproblemowo odkryjemy w Sieci. Informacje na temat łamania haseł zdołamy odszukać również na forach internetowych oraz stronach poświęconych temu tematowi. W poniektórych programach zapisane przez użytkowników hasła wyświetlają się w formie gwiazdek. Jeśli zapomnimy takiego hasła, jego odebranie nie spowoduje nam większych kłopotów, bo zdołamy je odzyskać za sprawą Asterisk Key. Wystarczy zainstalować ten program, uruchomić i przywołać aplikację, jakiej hasła zapomnieliśmy oraz nacisnąć przycisk Recover w programie. W ten sposób zdołamy odzyskać hasła w witrynie internetowej czy też oknie dialogowym. Innym fortelem na łamanie hasła jest przechwytywanie na żywo. Niektóre aplikacje rejestrują uderzenia klawiszy w komputerze, dzięki czemu możliwe jest złamanie każdego hasła(więcej).

Jeżeli chodzi o sytuację w stylu zapomniałem hasła windows 7 (znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie) nie zaleca prób własnoręcznego pokonania problemu. Mogłoby to bowiem doprowadzić do silnego uszkodzenia głównego dysku, a nawet do skasowania wszystkich folderów znajdujących się na komputerze. Z tego też powodu wszyscy fachowi serwisanci zdecydowanie odradzają używanie znajdujących się w Internecie aplikacji do łamania zabezpieczeń. Usługi profesjonalnych komputerowych serwisów w tej dziedzinie wcale nie należą do kosztownych. Z tej właśnie przyczyny opłaca się skorzystać z ich pomocy, uwzględniając to, że uzyskany efekt będzie korzystniejszy dla naszego komputera.

Nie zapomnij o tym, iż internet to skarbnica wiedzy, natomiast musimy umieć go trafnie używać. W innym wypadku możemy mieć poważne kłopoty, jakie nie tak łatwo będzie rozwiązać. Warto też zwracać uwagę na hasła, które używamy i podczas ich konfigurowania sugerować się rozsądkiem. Zbyt skomplikowane hasło może skutecznie ochronić komputer przed hackerem, ale równocześnie być źródłem trudnych do rozwiązania problemów, jeżeli je zgubimy. Może warto zatem zapisać hasło w jakimś bezpiecznym miejscu i trzymać je tam na czarną godzinę?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-29 12:14:04