Sposoby, jakie pozwolą nam złamać hasło

Sposoby, jakie pozwolą nam złamać hasło

Zapomniałeś hasła do swojej poczty e-mail, Facebooka czy też ważnego folderu? Zapamiętanie każdych ustalonych haseł nie zawsze jest łatwe, szczególnie jeżeli mamy mnóstwo rozlicznych, pogmatwanych haseł.

komputer - fotka
Napisał: Richard Grandmorin
Na podstawie: http://www.flickr.com
powiększenie - komputer
Napisał: Richard Grandmorin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pożądane byłoby zastanowić się, jak złamać hasło, jak go zapomnimy. Jednym ze sposobów na niszczenie haseł jest tak zwany atak słownikowy. Niektóre programy, jakie służą do łamania haseł, działają właśnie na podstawie słowników, to znaczy listy słów, jakie mogą znajdować się w programie lub Necie. Chcąc złamać hasło, pożądane byłoby wypróbować różnorodne kombinacje znaków i cyfr, jakie odpowiadają pewnym pojęciom bądź nazwom.
Jeśli atak słownikowy nie przynosi przewidywanych wyników, zdołamy wypróbować atak siłowy. Polega on na rozróżnianiu przeróżnych kombinacji znaków. Nie jest to proste, chociaż prędzej lub później możemy zgadnąć hasło.
Jeśli wciąż nie wiemy, jak złamać hasło, możemy korzystać z programów do łamania haseł, jakie opierają się na wielu przeróżnych algorytmach. Tego modelu programy łatwo odnajdziemy w Necie. Wiadomości na temat łamania haseł zdołamy odkryć także na forach internetowych i stronach poświęconych temu tematowi.
W niektórych programach zapisane przez użytkownika hasła wyświetlają się w formie gwiazdek. Jeśli zapomnimy takiego hasła, jego odebranie nie sprawi nam większych problemów, albowiem zdołamy je odzyskać za sprawą Asterisk Key. Wystarczy zainstalować ten program, uruchomić oraz przywołać aplikację, jakiej hasła zapomnieliśmy oraz kliknąć przycisk Recover w programie. W ten sposób zdołamy odzyskać hasła w witrynie internetowej lub oknie dialogowym. Innym sposobem na złamanie hasła jest przechwytywanie na żywo. Niektóre aplikacje rejestrują uderzenia klawiszy w pececie, dzięki czemu możliwe jest złamanie wszelkiego hasła(zobacz dalej).

Jak widać, sposobów na złamanie hasła jest teraz nadzwyczaj dużo, wskutek tego wybór jest niemały. Na pewno znajdziemy sposób, który pomoże nam złamać hasło, jakiego zapomnieliśmy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-05 10:02:30