Co brać pod uwagę kupując oświetlenie do mieszkania?

Co brać pod uwagę kupując oświetlenie do mieszkania?

Chociaż o tym jak przedstawia się wystrój wnętrza w istotnej mierze decydują meble i właściwie do nich dopasowane dodatki, nie mniej istotne jest oświetlenie. Na co zwracać uwagę rozważając montaż żarówek czy też świetlówek LED?

Taśma ledowa
Napisał: unbekannt270
Na podstawie: http://www.flickr.com
Barwa oświetlenia
Zdarza się, że zaaranżowane z największą dbałością o każdy szczegół wnętrze okazuje się niestety mało interesujące. I chociaż staramy się ozdobić je rozmaitego rodzaju dekoracjami czy też dodatkami, tego typu działanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Mogłoby się wydawać, że to kwestia niewłaściwie dobranych mebli, niewielu obrazów czy kwiatów, albo chaosu w zestawieniu mebli. Tymczasem dość często winne jest źle dobrane oświetlenie. Niektóre żarówki zapewniają zimne światło, co ma przełożenie na nasz odbiór całego wnętrza. Pokój wydaje się wówczas mało przytulny i na pewno nie zachęca do spędzenia w nim wolnego czasu. Szczególnie duże znaczenie ma to w sypialni bądź też w pokoju dziecięcym. Żarówka zapewniająca nieco bardziej żółte bądź pomarańczowe oświetlenie na pewno sprawi, że każde pomieszczenie w naszym domu uzyska nowe oblicze i będziemy chcieli w nim spędzić wspólnie wieczór z najbliższymi.

Oświetlenie LED
Poza odcieniem światła, które pada z żarówki równie ważne jest odpowiednie jego natężenie. Zbyt słabe oświetlenie będzie męczące dla osób przebywających w takim wnętrzu, a zbytnio intensywne może także sprawiać wrażenie, że pokój czy kuchnia nie są przytulne. Rozwiązaniem mogą być profile aluminiowe led oraz oprawy do taśm led, które można zamontować w dowolnie wybranym miejscu. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać wyjątkowy efekt i zapewnia oświetlenie poszczególnych fragmentów pomieszczenia. Profile aluminiowe LED doskonale sprawdzą się w sufitach podwieszanych i z pewnością będą zwracać uwagę na ten element wystroju.

Rzecz jasna za ich pomocą można także podświetlić blat kuchni, podłogę – wtedy wymagane są oprawy do taśm LED – czy nawet krawędź mebli. Możliwości pod tym względem mamy w istocie sporo. Bezproblemowy montaż oraz możliwość zastosowania takiego oświetlenia w różnych miejscach to kolejne zalety tego rozwiązania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-01 13:39:33