Jak ochronić firmę przed złodziejami?

Jak ochronić firmę przed złodziejami?

Prowadzenie własnej firmy to duże wyzwanie. Trzeba dokonać wszelkich starań, żeby biznes gwarantował jak najwięcej zysków, a jednocześnie generował jak najmniejsze koszty. Zdarzają się jednakże sytuacje, gdy świetnie prosperująca działalność gwarantuje duże straty, np. na skutek włamania z kradzieżą. Jak temu przeciwdziałać?

Monitoring firmy – zabezpieczeni przed włamywaczami
O zabezpieczenie firmy przed włamaniem winni dbać w szczególności właściciele firm zlokalizowanych na uboczu miast. Okolica przemysłowa, gdzie niewiele się dzieje, może zachęcić włamywaczy do kradzieży. Bywa nierzadko i tak, że choć nie zabierają oni nic z magazynów, czy siedziby firmy, to niszczą towar bądź wnętrze biura, a tym samym właściciel ma duże straty finansowe. Rozwiązaniem w tego typu przypadkach będzie rzecz jasna zamontowanie kamery, która pozwoli szybko wykryć sprawców. kamera ip (zobacz tutaj) przesyła obraz w czasie rzeczywistym, stąd też może z powodzeniem być stosowana przez ochroniarzy obiektu, co niewątpliwie ułatwia całe zadanie i oczywiście jest rozwiązaniem komfortowym.

Kamera do monitoringu
Na co zwrócić uwagę?
Monitoring firmy musi opierać się na wysokiej jakości sprzęcie. Jeśli kamera jest słabej jakości, trudno będzie poznać tożsamość złodzieja na filmie. Producenci nowoczesnej elektroniki oferują sporo komfortowych rozwiązań, które zdecydowanie ułatwiają korzystanie z monitoringu. Kamera IP zainstalowania w pobliżu magazynu może włączyć się np. gdy pojawi się ruch.

Dzięki temu obraz rejestrowany jest tylko wówczas, gdy ktoś wchodzi na rejestrowany teren. Powoduje to, że w razie włamania nie ma konieczności przeglądania rozległego materiału. Ponadto właściciele firm mogą kupić kamery ze zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli więc wcześniej używany sprzęt niszczony był przez wandali, może to być korzystne rozwiązanie. Oczywiście wybierając odpowiednią kamerę do monitoringu należy kierować się w szczególności jakością urządzeń. Jedynie odpowiedniej klasy kamera będzie mogła zakodować materiał wartościowy, jaki umożliwi jednoznaczne ustalenie tożsamości włamywaczy. I chociaż cena takiego sprzętu może być znacznie wyższa, dobrze będzie ponieść taki wydatek niż płacić za straty będące wynikiem włamania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-14 09:01:52