Co musimy zrobić, żeby dostać do komputera z systemem Windows 7 w sytuacji, gdy nie pamiętamy hasła?

Co musimy zrobić, żeby dostać do komputera z systemem Windows 7 w sytuacji, gdy nie pamiętamy hasła?

W aktualnych czasach włamania hackerów na komputery prywatne i kradzież cennych folderów z informacjami zdarzają się coraz częściej. Dlatego też coraz więcej osób pieczętuje swoje komputery wymyślnymi hasłami, które mają za cel ochronić ich wnętrze przed niechcianymi osobami. Co jednak uczynić, gdy sami nie pamiętamy hasła i nie możemy włączyć własnego komputera?

Kompter - łamanie hasła
Napisał: Juhan Sonin
Na podstawie: http://www.flickr.com
hasło administratora to rzecz, bez której mimo najróżniejszych prób nie można dostać się do komputera. Z tego właśnie powodu powinno być ono dostatecznie trudne, aby utrudnić pracę hackerowi, a równocześnie wystarczająco łatwe, aby zapobiec jego zapomnieniu. Niestety jeżeli chodzi o funkcję zapomniałem hasła windows 7 jej nie używa, więc każdorazowy problem tego typu musi być naprawiony przez fachowca. Jeżeli więc przydarzy nam się taki wypadek, to należy zanieść komputer do fachowego komputerowego serwisu. Pracujący tam informatycy niewątpliwie znają sprawdzone i bezpieczne metody na to, by odzyskać hasło administratora, nie uszkadzając przy tym głównego dysku komputera. Sprawi to, że odzyskamy wszystkie nasze dane i będziemy eksploatować komputer jeszcze przez długie lata.

Jeśli chodzi o sytuację w stylu zapomniałem hasła Windows 7 nie poleca prób własnoręcznego pokonania trudności. Mogłoby to bowiem doprowadzić do poważnego uszkodzenia głównego dysku, a nawet do skasowania wszystkich folderów umieszczonych na komputerze. Dlatego też wszyscy profesjonalni serwisanci gorąco odradzają korzystanie z dostępnych w Internecie aplikacji do hakowania zabezpieczeń. Usługi profesjonalnych serwisów komputerowych w tej dziedzinie wcale nie należą do drogich. Z tego też powodu warto skorzystać z ich pomocy, uwzględniając to, że uzyskany efekt będzie korzystniejszy dla naszego komputera.

Dobrze jest też zwracać uwagę na zabezpieczenia, które stosujemy i podczas ich konfigurowania sugerować się rozsądkiem. Zbyt trudne hasło może doskonale zabezpieczyć komputer przed włamaniem, ale równocześnie być źródłem poważnych problemów, jeżeli je zapomnimy. Może warto więc zapisać hasło w jakimś zabezpieczonym miejscu i trzymać je tam na wszelki wypadek?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-12 14:47:54