System monitoringu dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa

System monitoringu dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z najbardziej cenionych wartości. Dzisiaj można na wiele sposobów zatroszczyć się o ochronę najbliższych czy posiadanego majątku, a z pomocą przychodzą najnowsze rozwiązania gwarantujące wygodę użytkowania.

Monitoring
Monitoring
Do jakiegoś czasu najczęściej stosowanym rozwiązaniem do ochrony naszych nieruchomości, czy też prowadzonych interesów były solidne ogrodzenia oraz instalowanie alarmu. Rzecz jasna rozwiązania te na bieżąco stosowane są również dzisiaj, ale dla pewności i większego bezpieczeństwa warto sięgnąć też po rozwiązania na miarę współczesnych czasów. W sklepach ze sprzętem elektronicznym na pewno znajdziemy mnóstwo produktów pozwalających zadbać o bezpieczeństwo naszej rodziny czy drogocennych przedmiotów, jakie posiadamy. Odpowiednio dobrana kamera do monitoringu rejestrować będzie obraz wokół działki albo – wokół miejsca, gdzie prowadzimy działalność gospodarczą, stąd też będziemy dokładnie wiedzieć kiedy i kto znalazł się w jej zasięgu. kamery ip nie musi być podłączona bezpośrednio do komputera, a mimo to przekazuje obraz na jego ekran w czasie rzeczywistym. Tym sposobem można je umieszczać w dowolnych lokalizacjach i z wygodnego dla siebie miejsca weryfikować, co rejestruje.

Co brać pod uwagę?
O wyborze sprzętu do monitoringu z reguły decyduje cena, natomiast zdecydowanie istotniejszym kryterium winna być jego jakość i oferowane rozwiązania. Gorszej jakości kamera do monitoringu może nie zarejestrować dobrze obrazu, co z chwilą ewentualnego włamania znacznie utrudni wykrycie złodzieja. Jeżeli zależy nam, żeby miała ona kilka funkcji do wyboru, korzystnym rozwiązaniem będą kamery IP, jakie są podłączone bezpośrednio do internetu i umożliwiają przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym na znaczne odległości.

Rzecz jasna istotna jest również rozdzielczość rejestratora oraz dodatkowe funkcje i ułatwienia. Jeśli nie chcemy sprawdzać większej ilości zakodowanego materiału, warto wybrać kamerę nagrywającą obraz jedynie po wykryciu ruchu. Jeśli zależy nam na zapewnieniu bezpieczeństwa w nocy, korzystnym rozwiązaniem będzie rejestrator z podczerwienią. Jeśli więc planujemy monitoring, należy przede wszystkim określić, jakie posiadamy potrzeby i dobrać do nich sprzęt.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-20 08:36:17