Czy trudno otworzyć własny warsztat samochodowy? Czego potrzebujemy w tym celu?

Czy trudno otworzyć własny warsztat samochodowy? Czego potrzebujemy w tym celu?

Warsztat samochodowy prościej prowadzić wykorzystując dostęp do nowoczesnych technologii. Specjalne oprogramowanie, dobrane do typu prowadzonej działalności, nie tylko udogodni pracę, ale też zapewni bezpieczeństwo gromadzonych danych.

rzut - samochód
Napisał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do prowadzenia takiego warsztatu nie potrzebujemy żadnych pozwoleń. Tutaj problemem może być wyposażenie, jakie do najtańszych nie należy. Dobry warsztat ma bowiem dość szeroki zakres usług, co jednak wymaga wielu specjalistycznych narzędzi. Podnośniki, zestawy kluczy, sprzęt do regulacji, prasa hydrauliczna to jedynie nieliczne. Prócz tego dochodzi jeszcze sposób ewidencjonowania świadczonych usług. Do tego potrzeba komputera oraz dobry program dla warsztatu (ta strona). Jednak zanim zrobimy długą listę narzędzi do kupienia należy wybrać odpowiednie miejsce oraz lokal na takie usługi.

www.integra.com.pl/programy-dla-serwisow/integra-car-7
Napisał: uniquelycat (Cathy) Smith
Na podstawie: http://www.flickr.com
Program dla warsztatu poza ewidencjonowaniem bazy klientów i wszelkich działań prowadzonych w warsztacie, służy również do wystawiania rachunków. Jest niezwykle pomocny, ponieważ z jego pomocą można zawsze przeglądać historię napraw, powrócić do opisu dawnych usterek i w oparciu o zgromadzone informacje zaplanować usługi.

Musi on spełniać wymogi BHP między innymi odnośnie wentylacji, odpowiedniej antypoślizgowej nawierzchni albo też dobrego oświetlenia. Należy pamiętać także, iż tego typu prace mogą czasem generować sporo hałas, dlatego ważne aby lokal znajdował się w miarę daleko od budynków mieszkalnych. Jak widzimy gdy chcemy otworzyć taką działalność musimy zatroszczyć się o sporo rzeczy. Dobrze jest zatem zanim przystąpimy do tego uporządkować sobie wszystkie informacje i spisać rzeczy, jakie trzeba załatwić na samym początku. Na pewno pomoże nam to trochę poukładać sobie ten temat w głowie.

Kolejną i ostatnią już grupą wyposażenia warsztatu będą wszelakiego typu lewarki, podnośniki, jakie umożliwiają pracę w spodnich częściach auta. Konstrukcje owe kupuje i instaluje się raz na parę lat, jeżeli zrealizowane są odpowiednio, to posłużą nam istotnie bardzo długo. Program dla serwisów swą funkcjonalnością obejmuje cały zakres prac wykonywanych w sklepie czy punkcie serwisowym. Za jego pomocą można między innymi wystawić fakturę lub zlecenie, przeglądnąć historię napraw wybranego auta, sprawdzić cenę części bądź usługi, zająć termin na reperację albo przegląd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-08 16:29:32