Najważniejsze informacje na temat domofonów, czyli parę wskazówek o tym, w jaki sposób kupić domofon dla siebie.

Najważniejsze informacje na temat domofonów, czyli parę wskazówek o tym, w jaki sposób kupić domofon dla siebie.

Jednym z najważniejszych sprzętów, których się używa w mieszkaniach i domach są domofony. Najprostsze wersje kosztują już od kilkudziesięciu złotych, i jest to bardzo rozsądna kwota jak za wygodę, którą domofon może zaoferować. Najważniejszą funkcją domofonów będzie komunikacja między środkiem budynku a drzwiami lub bramą wejściową. Dzięki nim jest możliwe sprawdzenie, kto będzie przychodził w gości, a poza tym zdalne otwarcie drzwi wejściowych lub bramy. Tradycyjny domofon składa się z dwóch podstawowych elementów.


Schody
Napisał: Devin Lieberman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwszym z nich jest kaseta bramowa, montowana w bramie lub >> http://www.semi-art.com drzwiach wejściowych. Jest ona wyposażona w głośnik, mikrofon i przycisk do dzwonienia. Przy domofonach w domach jednorodzinnych będzie to najczęściej jeden przycisk. Przy budynkach wielorodzinnych czy biurach domofony mają możliwość wyboru numeru z którym chce się skontaktować. Nieco starsze wersje miały dla każdego numeru odpowiedni przycisk. W nowszych konstrukcjach wykorzystuje się cyfrowe wybieranie, po prostu wystukuje się na klawiaturze właściwy numer i domofon sam łączy z odpowiednim mieszkaniem - http://homatic.pl/opis.

Następną częścią układu domofonowego jest słuchawka, umieszczona w środku lokalu. Ona również posiada głośnik i mikrofon, lecz nie posiada klawisza do wyboru, tylko układ zwalniający zamek. Umożliwia on zdalne otwarcie drzwi wejściowych lub (okazje na przejdź bramy, przez co nie trzeba wychodzić żeby wpuścić gościa. Domofony produkowane są w różnych odmianach i wersjach. Proste odmiany robi się w wersjach analogowych, i takie domofony bardzo dobrze się sprawdzają w pojedynczych domach.


budynek energooszczędny Libeskind Villa
Napisał: RHEINZINK Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: www.rheinzink.pl
W blokach mieszkalnych i biurach znacznie praktyczniejsze będą wersje cyfrowe, pozwalające na prosty wybór numeru, pod jaki się dzwoni. Coraz popularniejsze stają się także videodomofony, są one jeszcze wyposażone w kamerę i wyświetlacz, które pozwalają na zobaczenie tego, co się dzieje przy wejściu. Domofony oferowane są przez liczne firmy, coraz większym zainteresowaniem pośród konsumentów zaczęły się cieszyć domofony renomowanej firmy - http://www.saik.pl/opis .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-06 09:43:34
Tagi: słuchawka, przycisk, Wybór