Oszczędne drukowanie

Oszczędne drukowanie

Pytaniem, na które powinniśmy sobie na samym początku odpowiedzieć, jest pytanie: Co to w zasadzie jest „dobra drukarka”? Czym musi się ona cechować, żeby zasłużyć na to miano? Otóż dobra drukarka, to taka, która przy jak najniższych kosztach zakupu i eksploatacji, daje nam maksymalną jakość wydruku.


drukarka
Napisał: Waag Society
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tej chwili na rynku powszechnie dostępne są dwa rodzaje drukarek: drukarki atramentowe oraz drukarki laserowe. Pierwsza z nich do drukowania wykorzystuje tusz barwnikowy lub pigmentowy (strona sklepu), poprzez wystrzeliwanie mikroskopijnych kropel środka barwiącego przez maleńkie dysze zrobione w głowicy przechodzącej nad kartką papieru.

Jej plusami są niższe koszty kupna zarówno drukarki jak i wkładów atramentowych, natomiast wadami: mała wydajność barwników oraz gorsza jakość druku, w porównaniu do drukarki laserowej. Drukarka laserowa do druku używa, jak nietrudno zgadnąć, lasera. W tym przypadku polega on na umieszczaniu na papierze cząstek tonera (barwnego proszku, w skład którego wchodzą kuleczki: większe szklane i mniejsze, właściwie zabarwione, z żywicy termoplastycznej). Drukarka laserowa charakteryzuje się wyjątkowo dobrą jakością wydruku, który pod wpływem wilgoci nie rozpływa się (w odróżnieniu od wydruku atramentowego), niestety koszt jej nabycia oraz kupna akcesoriów jest większy od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset złotych, jednak musimy je wymieniać dużo rzadziej niż wkłady w drukarkach atramentowych - polecam.

tusze
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Co w takim razie trzebazrobić, aby ograniczyć koszty? Na rynku, zwłaszcza rynku internetowym, można znaleźć wiele punktów, w których mamy możliwość nabyć tanie taśmy do drukarek i faksów. Najczęściej są to zamienniki, jednak czasami możemy znaleźć również akcesoria oryginalne w stosunkowo niskich cenach.


Jedyne, co powinniśmy ustalić zanim przystąpimy do poszukiwania, to na jakim tuszu/tonerze pracuje nasza drukarka. Później wchodzimy na konkretny sklep internetowy lub po prostu wpisujemy właściwą frazę w wyszukiwarkę i w parę minut znajdujemy wiele korzystnych możliwości. To , którą drukarkę wybierzemy, to już nasza indywidualna sprawa. Należy przemyśleć, w jakim celu chcemy używać drukarki i jak wysokie koszty chcemy ponieść. Niepodważalnie większą swobodę i wygodę korzystania daje nowocześniejsza drukarka laserowa, natomiast jeżeli chcemy drukować przede wszystkim dokumenty, to atramentowa powinna być wystarczająca.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-17 15:00:59
Tagi: laser, zakup, papier, koszty